Blog, tudástár

Összehasonlítottuk az Epson külső tartályos nyomatók javát

NyomtassOtthon
NyomtassOtthon
2017.03.09 12:39
Összehasonlítottuk az Epson külső tartályos nyomatók javát

Egy kép többet ér, mint ezer szó. És mi a helyzet a videókkal? Az alábbi cikkünkben részletesen bemutatjuk, hogy mi a különbség az L486, L655 és L810 nyomtatók között: nemcsak a műszaki adatokat vesszük sorra, hanem a különböző papírokra történő nyomtatást, mindezt videókkal és összehasonlító képekkel fűszerezve. Ha igazán gazdaságos nyomtatót szeretne vásárolni, de nem tudja, hogy a nagy kínálatban melyik lenne a megfelelő, az alábbi cikk kihagyhatatlan. A részletekért olvasson tovább..

 

Epson L486

Epson L655

Epson L810

Fúvóka konfiguráció

180 fúvóka fekete, 59 fúvóka száma színenként

400 fúvóka fekete, 128 Fúvókák száma színenként

90 fúvóka fekete, 90 fúvóka színenként

Legkisebb cseppméret

3 pl

3,3 pl

1,5 pl

Nyomtatási felbontás

5.760 x 1.440 dpi

4.800 x 1.200 dpi

5,760 x 1,440 dpi

Funkciók

Nyomtat, Beolvas, Másol

Nyomtat, Beolvas, Másol, Fax

Nyomtatás

Kategória

Egyedi munkahely, Munkacsoport

Egyedi munkahely, Munkacsoport

Otthon, fotózás

 

TESZTELÉS MENETE
Fogtuk a három szóban forgó nyomtatót (L486, L655, L810), és kiválogattunk különböző fotópapírokat. Ugyanazokat a képeket, ugyanolyan papírra, ugyanolyan beállítással nyomtattunk, eredeti tintával. Így összehasonlítható, hogy a készülékek mire is képesek. Érdekes dolgok derültek ki, ugyanis azt is teszteltük, hogy milyen papírokat tudnak kezelni, és milyen nyomtatási sikerrel.

Nézzük meg, hogy birkóznak meg ugyanazzal az Epson matt 167g/m² A4 méretű fotópapírral!


Nézzük meg, hogy birkóznak meg ugyanazzal az Epson glossy 200g/m² A4 méretű fotópapírral!


EPSON L486 NYOMTATÓ
Az Epson L486 nyomtatót egyedi munkahely, munkacsoport részére ajánlja az Epson. Azonban a 5.760 x 1.440 dpi felbontást vétek lenne csak dokumentumokra áldozni. A négy alapszín segítségével, illetve vízalapú, dye tinta használatával a készülék meggyőző nyomatokat készít fotópapírra is, ráadásul szegély nélkül is képes rá. A4, A5, A6, B5, C6 (Boríték), DL (boríték), No. 10 (boríték), Letter, 10 x 15 cm, 13 x 18 cm, 16:9 papírt kezel. Mi ebből az A4, 10x15cm, 13x18cm méretet próbáltuk. A legalacsonyabb papírsúly, mellyel próbálkoztunk, a 150g/m² volt (ráadásul utángyártott fotópapírral), a legmagasabb, melyet probléma nélkül kezelt, az eredeti Epson Premium Glossy 255g/m² volt. Sajnos magasabb súlyú papírral nem érdemes nála próbálkozni, hiszen a 330g/m² -os Epson művészpapírra már nem volt hajlandó nyomtatni (ezt a papírt amúgy a jóval magasabb kategóriás nyomtatókhoz ajánlják csak, és az ára is borsos, de azért a teszt kedvéért megpróbáltuk). Az alábbi nyomatok készültek:

 

 

 

EPSON L655 NYOMTATÓ
Az Epson L655 nyomtató nyomtat, másol, scannel, faxol is. A tudása valóban egy munkacsoport részére ajánlott, főleg, hogy a nyomtató nemcsak a megszokott dye tintákkal dolgozik (vízalapú), hanem a feketéje pigment alapú. Ez azért előnyös, mert a tinta beivódik a papírba, így tartós, és igazán fekete nyomatokat készít, mely akár a lézernyomtatókkal is vetekedhet. Azonban mire képes ez a nyomtató, ha fényképet szeretnénk vele nyomtatni? Az Epson leírása szerint a nyomtató 64 g/m² - 250 g/m² kezeli a papírt, a tesztünk szerint a papírbehúzás 255g/m²  -ig volt sikeres. A nyomatok élénkek, élesek, magas minőségűek lettek. De mivel nem egy fotónyomtatónak lett szánva, így nem szegély nélkül, hanem szegéllyel nyomtat. Kíváncsiak voltunk a nyomatok kenődés tesztjére is, így kinyomtattunk egy dokumentumot, kb. 10 másodpercig hagytuk száradni, és zsebkendővel végigdörzsöltük a felületet: az eredmény az alábbi képek között is látható, a folyamat pedig a videón megnézhető.  Az eredmények:

 

 

 

EPSON L810 NYOMTATÓ
Az Epson L810 egy igazi fotónyomtató. És ez a nyomatokon is meglátszik. A készülék 6 szín segítségével nyomtat, laborminőségű, szegély nélküli nyomatokat. Az 1.5 pl tintacseppek mérete a nyomatok részletességén megmutatkozik. A lemez nyomtatás funkcióját nem teszteltük, azonban kicsit többet is hajszoltuk a készüléket, mint a többit: nemcsak 10x15cm méretben, hanem 13x18cm méretben, és A4 méretben is nyomtattunk vele, és nemcsak az "ajtós képet". Nem kíméltük Epson eredeti papírral, sőt ColorWay és Ecopixel papírral sem. Ez a készülék nemcsak 255g/m²-ig volt sikeres, hanem 330g/m²-es Epson művészpapírral is elbírt! Az alábbi fényképeket készítettük segítségével:

 

 

 

 

ÖSSZESÍTÉS
Összességében nézve az Epson külső tartályos nyomtatók igazán gazdaságosak, és a nyomataik igen meggyőzőek. Az L486 és az L655 is használható fénykép nyomtatására, azonban ha igazi laborminőségű nyomat készítéséről van szó, egyértelműen az Epson L810 viszi a pálmát. Akkor is, ha eredeti fotópapírra nyomatnánk vele, és akkor is, ha más gyártmányú fotópapírt használnánk. 

Kijelentjük, hogy a www.nyomtassotthon.hu írta az oldalainkon olvasható információkat. A www.nyomtassotthon.hu webshopot és oldalainak tartalmát, kialakítását nemzetközi és magyar törvények is védik. Köszönjük, ha a cikket megosztja ismerősei között, de tilos az oldalról származó információk, cikkek árusítása, bármilyen formában történő megváltoztatása és ismételt megjelentetése, engedélyünk vagy forrás megjelölése nélkül. A megjelent anyaggal kapcsolatos minden további jogunkat fenntartjuk, és szükség esetén akár bírósági úton is érvényesítjük.